Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B32676T1275K000
B32676T1275K000
B32676T1275K000 EPCOS - TDK Electronics
mkp_b32674_678.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 2.7UF 10% 750VDC RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Features: Long Life
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: DC Link, DC Filtering
Lead Spacing: 1.476" (37.50mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - DC: 750V
Height - Seated (Max): 0.748" (19.00mm)
Capacitance: 2.7 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 16.7 mOhms
Size / Dimension: 1.634" L x 0.945" W (41.50mm x 24.00mm)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B32676T1275K000 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 2.7UF 10% 750VDC RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Features: Long Life, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: DC Link, DC Filtering, Lead Spacing: 1.476" (37.50mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - DC: 750V, Height - Seated (Max): 0.748" (19.00mm), Capacitance: 2.7 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 16.7 mOhms, Size / Dimension: 1.634" L x 0.945" W (41.50mm x 24.00mm).
Weitere Produktangebote B32676T1275K000
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B32676T1275K000 B32676T1275K000 Hersteller : EPCOS / TDK mkp_b32674_678.pdf Film Capacitors 2.7uF 1300Vdc 10% MKP L/S=37.5mm LoPro