Produkte > EPCOS / TDK > B32683A2472J000
B32683A2472J000
B32683A2472J000 EPCOS / TDK
mfp_b32682_686.pdf
Hersteller: EPCOS / TDK
Film Capacitors 0.0047uF 2000volts 5% LS=22.5mm
auf Bestellung 2802 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B32683A2472J000 EPCOS / TDK
Description: CAP FILM 4700PF 5% 2KVDC RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±5%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 100°C, Applications: DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT; Snubber, Lead Spacing: 0.886" (22.50mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 550V, Voltage Rating - DC: 2000V (2kV), Height - Seated (Max): 0.591" (15.00mm), Capacitance: 4700 pF, Size / Dimension: 1.043" L x 0.236" W (26.50mm x 6.00mm).
Weitere Produktangebote B32683A2472J000
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B32683A2472J000 B32683A2472J000 Hersteller : EPCOS - TDK Electronics mfp_b32682_686.pdf Description: CAP FILM 4700PF 5% 2KVDC RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±5%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 100°C
Applications: DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT; Snubber
Lead Spacing: 0.886" (22.50mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 550V
Voltage Rating - DC: 2000V (2kV)
Height - Seated (Max): 0.591" (15.00mm)
Capacitance: 4700 pF
Size / Dimension: 1.043" L x 0.236" W (26.50mm x 6.00mm)