Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B32683A6473J000
B32683A6473J000
B32683A6473J000 EPCOS - TDK Electronics
mfp_b32682_686.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 0.047UF 5% 630VDC RAD
Packaging: Bulk
Tolerance: ±5%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 100°C
Applications: DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT; Snubber
Lead Spacing: 0.886" (22.50mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 300V
Voltage Rating - DC: 630V
Height - Seated (Max): 0.630" (16.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 0.047 µF
Size / Dimension: 1.043" L x 0.276" W (26.50mm x 7.00mm)
auf Bestellung 2 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B32683A6473J000 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 0.047UF 5% 630VDC RAD, Packaging: Bulk, Tolerance: ±5%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 100°C, Applications: DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT; Snubber, Lead Spacing: 0.886" (22.50mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 300V, Voltage Rating - DC: 630V, Height - Seated (Max): 0.630" (16.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 0.047 µF, Size / Dimension: 1.043" L x 0.276" W (26.50mm x 7.00mm).
Weitere Produktangebote B32683A6473J000
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B32683A6473J000 B32683A6473J000 Hersteller : EPCOS / TDK mfp_b32682_686.pdf Film Capacitors 0.047uF 630volts 5% LS=22.5mm