Produkte > EPCOS / TDK > B32684A0683K
B32684A0683K
B32684A0683K EPCOS / TDK
mfp_b32682_686.pdf
Hersteller: EPCOS / TDK
Film Capacitors 0.068uF 1000volts 10% LS=27.5mm
auf Bestellung 1472 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B32684A0683K EPCOS / TDK
Description: CAP FILM 0.068UF 1KVDC RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 110°C, Applications: DC Link, DC Filtering; High Frequency, Switching; Snubber, Lead Spacing: 1.083" (27.50mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 400V, Voltage Rating - DC: 1000V (1kV), Height - Seated (Max): 0.827" (21.00mm), Capacitance: 0.068 µF, Size / Dimension: 1.240" L x 0.433" W (31.50mm x 11.00mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B32684A0683K B32684A0683K Hersteller : EPCOS - TDK Electronics mfp_b32682_686.pdf Description: CAP FILM 0.068UF 1KVDC RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 110°C
Applications: DC Link, DC Filtering; High Frequency, Switching; Snubber
Lead Spacing: 1.083" (27.50mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 400V
Voltage Rating - DC: 1000V (1kV)
Height - Seated (Max): 0.827" (21.00mm)
Capacitance: 0.068 µF
Size / Dimension: 1.240" L x 0.433" W (31.50mm x 11.00mm)