Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B32686A0154K000
B32686A0154K000
B32686A0154K000 EPCOS - TDK Electronics
mfp_b32682_686.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 0.15UF 10% 1KVDC RADIAL
Tolerance: ±10%
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 100°C
Applications: DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT; Snubber
Lead Spacing: 1.476" (37.50mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 400V
Voltage Rating - DC: 1000V (1kV)
Height - Seated (Max): 0.984" (25.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 0.15 µF
Size / Dimension: 1.654" L x 0.551" W (42.00mm x 14.00mm)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B32686A0154K000 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 0.15UF 10% 1KVDC RADIAL, Tolerance: ±10%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 100°C, Applications: DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT; Snubber, Lead Spacing: 1.476" (37.50mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 400V, Voltage Rating - DC: 1000V (1kV), Height - Seated (Max): 0.984" (25.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 0.15 µF, Size / Dimension: 1.654" L x 0.551" W (42.00mm x 14.00mm).
Weitere Produktangebote B32686A0154K000
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B32686A0154K000 B32686A0154K000 Hersteller : EPCOS / TDK mfp_b32682_686.pdf Film Capacitors 0.15uF 1KV 10%