Produkte > TDK > B32686A1104K000
B32686A1104K000
B32686A1104K000 TDK
mfp_b32682_686.pdf
Hersteller: TDK
Film Capacitors 0.1uF 1.6KV 10%
auf Bestellung 110 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B32686A1104K000 TDK
Description: CAP FILM 0.1UF 10% 1.6KVDC RAD, Tolerance: ±10%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 100°C, Applications: DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT; Snubber, Lead Spacing: 1.476" (37.50mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 450V, Voltage Rating - DC: 1600V (1.6kV), Height - Seated (Max): 1.280" (32.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 0.1 µF, Size / Dimension: 1.654" L x 0.709" W (42.00mm x 18.00mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B32686A1104K000 B32686A1104K000 Hersteller : EPCOS / TDK mfp_b32682_686.pdf Film Capacitors 0.1uF 1.6KV 10%
auf Bestellung 120 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
B32686A1104K000 B32686A1104K000 Hersteller : EPCOS - TDK Electronics mfp_b32682_686.pdf Description: CAP FILM 0.1UF 10% 1.6KVDC RAD
Tolerance: ±10%
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 100°C
Applications: DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT; Snubber
Lead Spacing: 1.476" (37.50mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 450V
Voltage Rating - DC: 1600V (1.6kV)
Height - Seated (Max): 1.280" (32.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 0.1 µF
Size / Dimension: 1.654" L x 0.709" W (42.00mm x 18.00mm)