Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B32686A2683J000
B32686A2683J000
B32686A2683J000 EPCOS - TDK Electronics
mfp_b32682_686.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 0.068UF 5% 2KVDC RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±5%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 100°C
Applications: DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT; Snubber
Lead Spacing: 1.476" (37.50mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 500V
Voltage Rating - DC: 2000V (2kV)
Height - Seated (Max): 1.122" (28.50mm)
Capacitance: 0.068 µF
Size / Dimension: 1.654" L x 0.709" W (42.00mm x 18.00mm)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B32686A2683J000 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 0.068UF 5% 2KVDC RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±5%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 100°C, Applications: DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT; Snubber, Lead Spacing: 1.476" (37.50mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 500V, Voltage Rating - DC: 2000V (2kV), Height - Seated (Max): 1.122" (28.50mm), Capacitance: 0.068 µF, Size / Dimension: 1.654" L x 0.709" W (42.00mm x 18.00mm).
Weitere Produktangebote B32686A2683J000
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B32686A2683J000 B32686A2683J000 Hersteller : EPCOS / TDK mfp_b32682_686.pdf Film Capacitors 0.068uF 2KV 5%