Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B32686S0474J562
B32686S0474J562
B32686S0474J562 EPCOS - TDK Electronics
MFP_B32686S.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 0.47UF 5% 1KVDC SCREW
Packaging: Bulk
Tolerance: ±5%
Package / Case: Rectangular Box
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 100°C
Applications: Snubber
Lead Spacing: 1.122" (28.50mm)
Termination: Screw Terminals
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 400V
Voltage Rating - DC: 1000V (1kV)
Height - Seated (Max): 1.457" (37.00mm)
Capacitance: 0.47 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 3 mOhms
Size / Dimension: 1.654" L x 1.102" W (42.00mm x 28.00mm)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B32686S0474J562 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 0.47UF 5% 1KVDC SCREW, Packaging: Bulk, Tolerance: ±5%, Package / Case: Rectangular Box, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 100°C, Applications: Snubber, Lead Spacing: 1.122" (28.50mm), Termination: Screw Terminals, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 400V, Voltage Rating - DC: 1000V (1kV), Height - Seated (Max): 1.457" (37.00mm), Capacitance: 0.47 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 3 mOhms, Size / Dimension: 1.654" L x 1.102" W (42.00mm x 28.00mm).
Weitere Produktangebote B32686S0474J562
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B32686S0474J562 B32686S0474J562 Hersteller : EPCOS / TDK MFP_B32686S.pdf Film Capacitors 0.47uF 1000volts 10% ESR 8.0mOhms Term=T