Produkte > EPCOS / TDK > B32754C8205K000
B32754C8205K000
B32754C8205K000 EPCOS / TDK
MKP_B32754_758.pdf?ref_disty=digikey
Hersteller: EPCOS / TDK
Film Capacitors 2uF 10% 580VDC AEC-Q200 L/S=27.5mm
auf Bestellung 1370 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B32754C8205K000 EPCOS / TDK
Description: CAP FILM 2UF 10% 600VDC RADIAL, Tolerance: ±10%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.083" (27.50mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 350V, Voltage Rating - DC: 600V, Height - Seated (Max): 0.965" (24.50mm), Capacitance: 2 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 10.4 mOhms, Size / Dimension: 1.240" L x 0.591" W (31.50mm x 15.00mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B32754C8205K000 B32754C8205K000 Hersteller : EPCOS - TDK Electronics MKP_B32754_758.pdf?ref_disty=digikey Description: CAP FILM 2UF 10% 600VDC RADIAL
Tolerance: ±10%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.083" (27.50mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 350V
Voltage Rating - DC: 600V
Height - Seated (Max): 0.965" (24.50mm)
Capacitance: 2 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 10.4 mOhms
Size / Dimension: 1.240" L x 0.591" W (31.50mm x 15.00mm)
auf Bestellung 1452 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
B32754C8205K000 B32754C8205K000 Hersteller : TDK MKP_B32754_758.pdf?ref_disty=digikey Film Capacitors 2uF 10% 580VDC AEC-Q200 L/S=27.5mm