Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B32756G7156K000
B32756G7156K000 EPCOS - TDK Electronics
MKP_B32754_758.pdf?ref_disty=digikey
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 15UF 10% 550VDC RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Radial - 4 Leads
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.476" (37.50mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 275V
Voltage Rating - DC: 550V
Height - Seated (Max): 1.673" (42.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 15 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 4.5 mOhms
Size / Dimension: 1.654" L x 1.102" W (42.00mm x 28.00mm)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B32756G7156K000 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 15UF 10% 550VDC RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Radial - 4 Leads, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.476" (37.50mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 275V, Voltage Rating - DC: 550V, Height - Seated (Max): 1.673" (42.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 15 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 4.5 mOhms, Size / Dimension: 1.654" L x 1.102" W (42.00mm x 28.00mm).
Weitere Produktangebote B32756G7156K000
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B32756G7156K000 B32756G7156K000 Hersteller : EPCOS / TDK MKP_B32754_758.pdf?ref_disty=digikey Film Capacitors 15uF 10% 550VDC AEC-Q200 L/S=37.5mm