Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B32758G7556K000
B32758G7556K000
B32758G7556K000 EPCOS - TDK Electronics
MKP_B32754_758.pdf?ref_disty=digikey
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 55UF 10% 560VDC RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Radial - 4 Leads
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 2.067" (52.50mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 275V
Voltage Rating - DC: 560V
Height - Seated (Max): 2.244" (57.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 55 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 2.8 mOhms
Size / Dimension: 2.264" L x 1.772" W (57.50mm x 45.00mm)
auf Bestellung 168 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details B32758G7556K000 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 55UF 10% 560VDC RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Radial - 4 Leads, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 2.067" (52.50mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 275V, Voltage Rating - DC: 560V, Height - Seated (Max): 2.244" (57.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 55 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 2.8 mOhms, Size / Dimension: 2.264" L x 1.772" W (57.50mm x 45.00mm).
Weitere Produktangebote B32758G7556K000
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B32758G7556K000 B32758G7556K000 Hersteller : EPCOS / TDK MKP_B32754_758.pdf?ref_disty=digikey Film Capacitors 55.0uF 560VDC MPP L/S=52.5mm