Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B32774D0705J000
B32774D0705J000
B32774D0705J000 EPCOS - TDK Electronics
MKP_B32774_778.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 7UF 5% 1.1KVDC RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±5%
Features: Long Life
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: DC Link, DC Filtering
Lead Spacing: 1.083" (27.50mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - DC: 1100V (1.1kV)
Height - Seated (Max): 1.437" (36.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 7 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 5.5 mOhms
Size / Dimension: 1.240" L x 0.866" W (31.50mm x 22.00mm)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B32774D0705J000 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 7UF 5% 1.1KVDC RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±5%, Features: Long Life, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: DC Link, DC Filtering, Lead Spacing: 1.083" (27.50mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - DC: 1100V (1.1kV), Height - Seated (Max): 1.437" (36.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 7 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 5.5 mOhms, Size / Dimension: 1.240" L x 0.866" W (31.50mm x 22.00mm).
Weitere Produktangebote B32774D0705J000
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B32774D0705J000 B32774D0705J000 Hersteller : EPCOS / TDK MKP_B32774_778.pdf Film Capacitors FILM CAP MKP DC LINK 7.0uF 5% 1100Vdc LS 27.5mm