Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B32774H2474K000
B32774H2474K000 EPCOS - TDK Electronics
MKP_B32774H_778H.pdf?ref_disty=digikey
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 0.47UF 10% 1.4KVDC RAD
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Features: Long Life
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: Automotive; DC Link, DC Filtering
Lead Spacing: 1.083" (27.50mm)
Termination: PC Pins
Ratings: AEC-Q200
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - DC: 1400V (1.4kV)
Height - Seated (Max): 0.827" (21.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 0.47 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 33 mOhms
Size / Dimension: 1.240" L x 0.433" W (31.50mm x 11.00mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details B32774H2474K000 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 0.47UF 10% 1.4KVDC RAD, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Features: Long Life, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: Automotive; DC Link, DC Filtering, Lead Spacing: 1.083" (27.50mm), Termination: PC Pins, Ratings: AEC-Q200, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - DC: 1400V (1.4kV), Height - Seated (Max): 0.827" (21.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 0.47 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 33 mOhms, Size / Dimension: 1.240" L x 0.433" W (31.50mm x 11.00mm).
Weitere Produktangebote B32774H2474K000
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B32774H2474K000 B32774H2474K000 Hersteller : EPCOS / TDK MKP_B32774H_778H.pdf?ref_disty=digikey Film Capacitors 0.47uF 10% 1400V MKP AEC-Q200