Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B32774X1405K000
B32774X1405K000
B32774X1405K000 EPCOS - TDK Electronics
MKP_B32774XYZ_778XYZ.pdf?ref_disty=digikey
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: FILM CAP MKP DC FILTERING - 1200
Tolerance: ±10%
Features: Long Life
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: DC Link, DC Filtering
Lead Spacing: 1.083" (27.50mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - DC: 1200V (1.2kV)
Height - Seated (Max): 1.437" (36.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 4 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 11.5 mOhms
Size / Dimension: 1.240" L x 0.866" W (31.50mm x 22.00mm)
auf Bestellung 610 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B32774X1405K000 EPCOS - TDK Electronics
Description: FILM CAP MKP DC FILTERING - 1200, Tolerance: ±10%, Features: Long Life, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: DC Link, DC Filtering, Lead Spacing: 1.083" (27.50mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - DC: 1200V (1.2kV), Height - Seated (Max): 1.437" (36.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 4 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 11.5 mOhms, Size / Dimension: 1.240" L x 0.866" W (31.50mm x 22.00mm).
Weitere Produktangebote B32774X1405K000
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B32774X1405K000 B32774X1405K000 Hersteller : EPCOS / TDK MKP_B32774XYZ_778XYZ.pdf?ref_disty=digikey Film Capacitors 1200VDC, 4uF 10%, LS 27.5mm