Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B32776T0505J000
B32776T0505J000 EPCOS - TDK Electronics
MKP_B32774_778.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 5UF 5% 1.1KVDC RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±5%
Features: Long Life
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: DC Link, DC Filtering
Lead Spacing: 1.476" (37.50mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - DC: 1100V (1.1kV)
Height - Seated (Max): 0.748" (19.00mm)
Capacitance: 5 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 23.6 mOhms
Size / Dimension: 1.634" L x 0.945" W (41.50mm x 24.00mm)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B32776T0505J000 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 5UF 5% 1.1KVDC RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±5%, Features: Long Life, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: DC Link, DC Filtering, Lead Spacing: 1.476" (37.50mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - DC: 1100V (1.1kV), Height - Seated (Max): 0.748" (19.00mm), Capacitance: 5 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 23.6 mOhms, Size / Dimension: 1.634" L x 0.945" W (41.50mm x 24.00mm).
Weitere Produktangebote B32776T0505J000
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B32776T0505J000 B32776T0505J000 Hersteller : EPCOS / TDK MKP_B32774_778.pdf Film Capacitors FILM CAP MKP DC LINK Low Profile 5.0uF 5% 1100Vdc LS 37.5mm