Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B32778G0406J000
B32778G0406J000
B32778G0406J000 EPCOS - TDK Electronics
MKP_B32774_778.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 40UF 1.1KVDC RAD 4 LEAD
Packaging: Bulk
Tolerance: ±5%
Features: Long Life
Package / Case: Radial - 4 Leads
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: DC Link, DC Filtering
Lead Spacing: 2.067" (52.50mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - DC: 1100V (1.1kV)
Height - Seated (Max): 1.969" (50.00mm)
Capacitance: 40 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 6.2 mOhms
Size / Dimension: 2.264" L x 1.378" W (57.50mm x 35.00mm)
auf Bestellung 102 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B32778G0406J000 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 40UF 1.1KVDC RAD 4 LEAD, Packaging: Bulk, Tolerance: ±5%, Features: Long Life, Package / Case: Radial - 4 Leads, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: DC Link, DC Filtering, Lead Spacing: 2.067" (52.50mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - DC: 1100V (1.1kV), Height - Seated (Max): 1.969" (50.00mm), Capacitance: 40 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 6.2 mOhms, Size / Dimension: 2.264" L x 1.378" W (57.50mm x 35.00mm).
Weitere Produktangebote B32778G0406J000
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B32778G0406J000 B32778G0406J000 Hersteller : EPCOS / TDK MKP_B32774_778.pdf Film Capacitors 40uF 5% 1100volt MKP DCLink LS=52.5mm