Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B32778G8556K000
B32778G8556K000
B32778G8556K000 EPCOS - TDK Electronics
MKP_B32774_778.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 55UF 800VDC RAD 4 LEAD
Tolerance: ±10%
Features: Long Life
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial - 4 Leads
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: DC Link, DC Filtering
Lead Spacing: 2.067" (52.50mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - DC: 800V
Height - Seated (Max): 1.969" (50.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 55 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 5.6 MOhms
Size / Dimension: 2.264" L x 1.378" W (57.50mm x 35.00mm)
auf Bestellung 108 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B32778G8556K000 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 55UF 800VDC RAD 4 LEAD, Tolerance: ±10%, Features: Long Life, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial - 4 Leads, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: DC Link, DC Filtering, Lead Spacing: 2.067" (52.50mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - DC: 800V, Height - Seated (Max): 1.969" (50.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 55 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 5.6 MOhms, Size / Dimension: 2.264" L x 1.378" W (57.50mm x 35.00mm).
Weitere Produktangebote B32778G8556K000
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B32778G8556K000 B32778G8556K000 Hersteller : EPCOS / TDK MKP_B32774_778.pdf Film Capacitors 55UF 10% 800V FILM CAP MKP BOXED