B32794D4225K
B32794D4225K EPCOS - TDK Electronics
B32794-B32798.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 2.2UF 10% 1.05KVDC RAD
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: DC Link, DC Filtering; EMI, RFI Suppression
Lead Spacing: 1.083" (27.50mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 400V
Voltage Rating - DC: 1050V (1.05kV)
Height - Seated (Max): 0.965" (24.50mm)
Capacitance: 2.2 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 10.4 mOhms
Size / Dimension: 1.240" L x 0.551" W (31.50mm x 14.00mm)