Produkte > EPCOS / TDK > B32796E3206K
B32796E3206K EPCOS / TDK
MKP_B32794_798-524911.pdf
Hersteller: EPCOS / TDK
Film Capacitors 20UF 300V 10%
auf Bestellung 159 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B32796E3206K EPCOS / TDK
Description: CAP FILM 20UF 10% 700VDC RADIAL, Tolerance: ±10%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: DC Link, DC Filtering; EMI, RFI Suppression, Lead Spacing: 1.476" (37.50mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 300V, Voltage Rating - DC: 700V, Height - Seated (Max): 1.457" (37.00mm), Capacitance: 20 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 3.1 mOhms, Size / Dimension: 1.654" L x 1.102" W (42.00mm x 28.00mm).
Weitere Produktangebote B32796E3206K
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B32796E3206K B32796E3206K Hersteller : EPCOS - TDK Electronics B32794-B32798.pdf Description: CAP FILM 20UF 10% 700VDC RADIAL
Tolerance: ±10%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: DC Link, DC Filtering; EMI, RFI Suppression
Lead Spacing: 1.476" (37.50mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 300V
Voltage Rating - DC: 700V
Height - Seated (Max): 1.457" (37.00mm)
Capacitance: 20 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 3.1 mOhms
Size / Dimension: 1.654" L x 1.102" W (42.00mm x 28.00mm)