B32796E4755K
B32796E4755K EPCOS - TDK Electronics
B32794-B32798.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 7.5UF 10% 1.05KVDC RAD
Tolerance: ±10%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: DC Link, DC Filtering; EMI, RFI Suppression
Lead Spacing: 1.476" (37.50mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 400V
Voltage Rating - DC: 1050V (1.05kV)
Height - Seated (Max): 1.555" (39.50mm)
Capacitance: 7.5 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 5.5 mOhms
Size / Dimension: 1.654" L x 0.787" W (42.00mm x 20.00mm)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B32796E4755K EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 7.5UF 10% 1.05KVDC RAD, Tolerance: ±10%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: DC Link, DC Filtering; EMI, RFI Suppression, Lead Spacing: 1.476" (37.50mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 400V, Voltage Rating - DC: 1050V (1.05kV), Height - Seated (Max): 1.555" (39.50mm), Capacitance: 7.5 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 5.5 mOhms, Size / Dimension: 1.654" L x 0.787" W (42.00mm x 20.00mm).
Weitere Produktangebote B32796E4755K
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B32796E4755K B32796E4755K Hersteller : EPCOS / TDK B32794-B32798.pdf Film Capacitors 7.5uF 10% 400Vac MKP ACFLTR LS=37.5mm