Produkte > EPCOS / TDK > B32796G8206K
B32796G8206K
B32796G8206K EPCOS / TDK
MKP_B32794_798-524911.pdf
Hersteller: EPCOS / TDK
Film Capacitors 20uF 10% 350Vac MKP ACFLTR LS=37.5mm
auf Bestellung 111 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B32796G8206K EPCOS / TDK
Description: CAP FILM 20UF 10% 875VDC RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Radial - 4 Leads, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: DC Link, DC Filtering; EMI, RFI Suppression, Lead Spacing: 1.476" (37.50mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 350V, Voltage Rating - DC: 875V, Height - Seated (Max): 1.772" (45.00mm), Part Status: Obsolete, Capacitance: 20 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 2.6 mOhms, Size / Dimension: 1.654" L x 1.181" W (42.00mm x 30.00mm).
Weitere Produktangebote B32796G8206K
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B32796G8206K B32796G8206K Hersteller : EPCOS - TDK Electronics B32794-B32798.pdf Description: CAP FILM 20UF 10% 875VDC RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Radial - 4 Leads
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: DC Link, DC Filtering; EMI, RFI Suppression
Lead Spacing: 1.476" (37.50mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 350V
Voltage Rating - DC: 875V
Height - Seated (Max): 1.772" (45.00mm)
Part Status: Obsolete
Capacitance: 20 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 2.6 mOhms
Size / Dimension: 1.654" L x 1.181" W (42.00mm x 30.00mm)