Produkte > EPCOS / TDK > B32796T3565K
B32796T3565K
B32796T3565K EPCOS / TDK
MKP_B32794_798-524911.pdf
Hersteller: EPCOS / TDK
Film Capacitors 5.6uF 300Vac 10% MKP AC FILTER LoProf
auf Bestellung 77 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B32796T3565K EPCOS / TDK
Description: CAP FILM 5.6UF 10% 700VDC RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: DC Link, DC Filtering; EMI, RFI Suppression, Lead Spacing: 1.476" (37.50mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 300V, Voltage Rating - DC: 700V, Height - Seated (Max): 0.591" (15.00mm), Capacitance: 5.6 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 12 mOhms, Size / Dimension: 1.634" L x 0.945" W (41.50mm x 24.00mm).
Weitere Produktangebote B32796T3565K
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B32796T3565K B32796T3565K Hersteller : EPCOS - TDK Electronics B32794-B32798.pdf Description: CAP FILM 5.6UF 10% 700VDC RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: DC Link, DC Filtering; EMI, RFI Suppression
Lead Spacing: 1.476" (37.50mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 300V
Voltage Rating - DC: 700V
Height - Seated (Max): 0.591" (15.00mm)
Capacitance: 5.6 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 12 mOhms
Size / Dimension: 1.634" L x 0.945" W (41.50mm x 24.00mm)