B32911A5472M
B32911A5472M EPCOS - TDK Electronics
B32911-B32918_530v.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 4700PF 20% 1KVDC RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 110°C
Applications: EMI, RFI Suppression
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Termination: PC Pins
Ratings: X1
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 530V
Voltage Rating - DC: 1000V (1kV)
Height - Seated (Max): 0.354" (9.00mm)
Part Status: Obsolete
Capacitance: 4700 pF
Size / Dimension: 0.512" L x 0.157" W (13.00mm x 4.00mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details B32911A5472M EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 4700PF 20% 1KVDC RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 110°C, Applications: EMI, RFI Suppression, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), Termination: PC Pins, Ratings: X1, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 530V, Voltage Rating - DC: 1000V (1kV), Height - Seated (Max): 0.354" (9.00mm), Part Status: Obsolete, Capacitance: 4700 pF, Size / Dimension: 0.512" L x 0.157" W (13.00mm x 4.00mm).
Weitere Produktangebote B32911A5472M
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B32911A5472M B32911A5472M Hersteller : EPCOS / TDK B32911-B32918_530v.pdf Safety Capacitors 0.0047uF 530Vac X1 MKP 20% LS=10mm