Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B32916A3685K000
B32916A3685K000
B32916A3685K000 EPCOS - TDK Electronics
X1_B32911_916.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 6.8UF 10% 760VDC RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 110°C
Applications: EMI, RFI Suppression
Lead Spacing: 1.476" (37.50mm)
Termination: PC Pins
Ratings: X1
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 330V
Voltage Rating - DC: 760V
Height - Seated (Max): 1.673" (42.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 6.8 µF
Size / Dimension: 1.634" L x 1.102" W (41.50mm x 28.00mm)
auf Bestellung 131 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B32916A3685K000 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 6.8UF 10% 760VDC RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 110°C, Applications: EMI, RFI Suppression, Lead Spacing: 1.476" (37.50mm), Termination: PC Pins, Ratings: X1, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 330V, Voltage Rating - DC: 760V, Height - Seated (Max): 1.673" (42.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 6.8 µF, Size / Dimension: 1.634" L x 1.102" W (41.50mm x 28.00mm).
Weitere Produktangebote B32916A3685K000
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B32916A3685K000 B32916A3685K000 Hersteller : EPCOS / TDK X1_B32911_916.pdf Safety Capacitors 6.8uF 330volts 20% X1