B32916A5824M
B32916A5824M EPCOS - TDK Electronics
X1_B32912_918_530V.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 0.82UF 20% 1KVDC RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 110°C
Applications: EMI, RFI Suppression
Lead Spacing: 1.476" (37.50mm)
Termination: PC Pins
Ratings: X1
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 530V
Voltage Rating - DC: 1000V (1kV)
Height - Seated (Max): 0.984" (25.00mm)
Capacitance: 0.82 µF
Size / Dimension: 1.634" L x 0.551" W (41.50mm x 14.00mm)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B32916A5824M EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 0.82UF 20% 1KVDC RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 110°C, Applications: EMI, RFI Suppression, Lead Spacing: 1.476" (37.50mm), Termination: PC Pins, Ratings: X1, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 530V, Voltage Rating - DC: 1000V (1kV), Height - Seated (Max): 0.984" (25.00mm), Capacitance: 0.82 µF, Size / Dimension: 1.634" L x 0.551" W (41.50mm x 14.00mm).
Weitere Produktangebote B32916A5824M
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B32916A5824M B32916A5824M Hersteller : EPCOS / TDK X1_B32912_918_530V.pdf Safety Capacitors 0.82uF 530Vac X1 MKP 20% LS=37.5mm