B32918A5565M
B32918A5565M EPCOS - TDK Electronics
X1_B32912_918_530V.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 5.6UF 20% 1KVDC RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 110°C
Applications: EMI, RFI Suppression
Lead Spacing: 2.067" (52.50mm)
Termination: PC Pins
Ratings: X1
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 530V
Voltage Rating - DC: 1000V (1kV)
Height - Seated (Max): 1.772" (45.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 5.6 µF
Size / Dimension: 2.264" L x 1.181" W (57.50mm x 30.00mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details B32918A5565M EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 5.6UF 20% 1KVDC RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 110°C, Applications: EMI, RFI Suppression, Lead Spacing: 2.067" (52.50mm), Termination: PC Pins, Ratings: X1, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 530V, Voltage Rating - DC: 1000V (1kV), Height - Seated (Max): 1.772" (45.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 5.6 µF, Size / Dimension: 2.264" L x 1.181" W (57.50mm x 30.00mm).
Weitere Produktangebote B32918A5565M
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B32918A5565M B32918A5565M Hersteller : EPCOS / TDK X1_B32912_918_530V.pdf Safety Capacitors 5.6uF 530Vac X1 MKP 20% LS=52.5mm