Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B33364A5156J050
B33364A5156J050
B33364A5156J050 EPCOS - TDK Electronics
B33364%20Series.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 15UF 5% 440VAC RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±5%
Package / Case: Radial, Can
Mounting Type: Chassis Mount, Requires Holder/Bracket
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C
Applications: Motor Run
Lead Spacing: 0.787" (20.00mm)
Termination: Quick Connect, Disconnect
Dielectric Material: Polypropylene (PP)
Voltage Rating - AC: 440V
Height - Seated (Max): 2.638" (67.00mm)
Part Status: Obsolete
Capacitance: 15 µF
Size / Dimension: 2.756" L x 1.772" W (70.00mm x 45.00mm)
Capacitance: 15µF
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B33364A5156J050 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 15UF 5% 440VAC RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±5%, Package / Case: Radial, Can, Mounting Type: Chassis Mount, Requires Holder/Bracket, Operating Temperature: -40°C ~ 70°C, Applications: Motor Run, Lead Spacing: 0.787" (20.00mm), Termination: Quick Connect, Disconnect, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Voltage Rating - AC: 440V, Height - Seated (Max): 2.638" (67.00mm), Part Status: Obsolete, Capacitance: 15 µF, Size / Dimension: 2.756" L x 1.772" W (70.00mm x 45.00mm), Capacitance: 15µF, Size / Dimension: 2.756" L x 1.772" W (70.00mm x 45.00mm).
Weitere Produktangebote B33364A5156J050
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B33364A5156J050 B33364A5156J050 Hersteller : EPCOS / TDK 586-0545.pdf Motor Start Capacitors & Motor Run Capacitors 15uF 440V