Produkte > TDK > B40620A5218M001
B40620A5218M001
B40620A5218M001 TDK
b40620_b40720.pdf
Hersteller: TDK
Description: CAP ALUM HYBRID 2.1MF 20% 25V TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Axial, Can
Size / Dimension: 0.551" Dia x 1.181" L (14.00mm x 30.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Hybrid
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: Automotive
Ratings: AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance): 4.6mOhm
Lifetime @ Temp.: 4000 Hrs @ 125°C
Capacitance: 2.1 mF
Voltage - Rated: 25 V
Ripple Current @ High Frequency: 10.5 A @ 20 kHz
auf Bestellung 2525 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B40620A5218M001 TDK
Description: CAP ALUM HYBRID 2.1MF 20% 25V TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Axial, Can, Size / Dimension: 0.551" Dia x 1.181" L (14.00mm x 30.00mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Hybrid, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: Automotive, Ratings: AEC-Q200, ESR (Equivalent Series Resistance): 4.6mOhm, Lifetime @ Temp.: 4000 Hrs @ 125°C, Capacitance: 2.1 mF, Voltage - Rated: 25 V, Ripple Current @ High Frequency: 10.5 A @ 20 kHz.