Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B41231A6159M000
B41231A6159M000
B41231A6159M000 EPCOS - TDK Electronics
B41231.pdf?ref_disty=digikey
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 15000UF 20% 50V SNAP TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 1.850" (47.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 15000 µF
Voltage - Rated: 50 V
Ripple Current @ Low Frequency: 7.2 A @ 120 Hz
auf Bestellung 31 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B41231A6159M000 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 15000UF 20% 50V SNAP TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 1.850" (47.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 15000 µF, Voltage - Rated: 50 V, Ripple Current @ Low Frequency: 7.2 A @ 120 Hz.
Weitere Produktangebote B41231A6159M000
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B41231A6159M000 B41231A6159M000 Hersteller : EPCOS / TDK B41231.pdf?ref_disty=digikey Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 50VDC 15000uF 20% PVC 6mm Terminals