Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B41231A6688M000
B41231A6688M000
B41231A6688M000 EPCOS - TDK Electronics
B41231.pdf?ref_disty=digikey
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 6800UF 20% 50V SNAP TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 0.866" Dia (22.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 2.047" (52.00mm)
Capacitance: 6800 µF
Voltage - Rated: 50 V
Ripple Current @ Low Frequency: 4.77 A @ 120 Hz
auf Bestellung 451 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B41231A6688M000 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 6800UF 20% 50V SNAP TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 0.866" Dia (22.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 2.047" (52.00mm), Capacitance: 6800 µF, Voltage - Rated: 50 V, Ripple Current @ Low Frequency: 4.77 A @ 120 Hz.
Weitere Produktangebote B41231A6688M000
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B41231A6688M000 B41231A6688M000 Hersteller : EPCOS / TDK B41231.pdf?ref_disty=digikey Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 50VDC 6800uF 20% PVC 6mm Terminals