Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B41231C9228M007
B41231C9228M007
B41231C9228M007 EPCOS - TDK Electronics
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 2200UF 20% 100V SNAP TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 1.260" (32.00mm)
Capacitance: 2200 µF
Voltage - Rated: 100 V
Ripple Current @ Low Frequency: 3.66 A @ 120 Hz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B41231C9228M007 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 2200UF 20% 100V SNAP TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 1.260" (32.00mm), Capacitance: 2200 µF, Voltage - Rated: 100 V, Ripple Current @ Low Frequency: 3.66 A @ 120 Hz.
Weitere Produktangebote B41231C9228M007
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B41231C9228M007 B41231C9228M007 Hersteller : EPCOS / TDK Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 100VDC 2200uF 20% PVC Short Term 4.5mm