Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B41458B7100M003
B41458B7100M003
B41458B7100M003 EPCOS - TDK Electronics
B41456_B41458.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 100000UF 20% 40V SCREW
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 2.532" Dia (64.30mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.122" (28.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 8.2mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.: 12000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 4.201" (106.70mm)
Capacitance: 100000 µF
Voltage - Rated: 40 V
Impedance: 7 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 19 A @ 100 Hz
Produktbewertung abgeben
Technische Details B41458B7100M003 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 100000UF 20% 40V SCREW, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 2.532" Dia (64.30mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.122" (28.50mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 8.2mOhm @ 100Hz, Lifetime @ Temp.: 12000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 4.201" (106.70mm), Capacitance: 100000 µF, Voltage - Rated: 40 V, Impedance: 7 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 19 A @ 100 Hz.
Weitere Produktangebote B41458B7100M003
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B41458B7100M003 B41458B7100M003 Hersteller : EPCOS / TDK B41456_B41458.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 40VDC 100000uF 20% Threaded Stud Mount