Produkte > TDK > B41458B8479M603
B41458B8479M603
B41458B8479M603 TDK
b41456_b41458.pdf
Hersteller: TDK
Description: SCREW TERMINALS 47000UF 63V
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 2.531" Dia (64.30mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.122" (28.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 10mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.: 12000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 4.201" (106.70mm)
Capacitance: 47 mF
Voltage - Rated: 63 V
Impedance: 9.4 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 18 A @ 100 Hz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B41458B8479M603 TDK
Description: SCREW TERMINALS 47000UF 63V, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 2.531" Dia (64.30mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.122" (28.50mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 10mOhm @ 100Hz, Lifetime @ Temp.: 12000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 4.201" (106.70mm), Capacitance: 47 mF, Voltage - Rated: 63 V, Impedance: 9.4 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 18 A @ 100 Hz.
Weitere Produktangebote B41458B8479M603
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B41458B8479M603 Hersteller : EPCOS / TDK b41456_b41458.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal Screw Terminals 47000uF 63V