Produkte > EPCOS / TDK > B41458B9479M000
B41458B9479M000
B41458B9479M000 EPCOS / TDK
B41456_B41458.pdf
Hersteller: EPCOS / TDK
Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 100VDC 47000uF 20% Threaded Stud Mount
auf Bestellung 6 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details B41458B9479M000 EPCOS / TDK
Description: CAP ALUM 47000UF 20% 100V SCREW, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 3.028" Dia (76.90mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.248" (31.70mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 5mOhm @ 100Hz, Lifetime @ Temp.: 12000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 5.677" (144.20mm), Part Status: Active, Capacitance: 47000 µF, Voltage - Rated: 100 V, Impedance: 6 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 24 A @ 100 Hz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B41458B9479M000 B41458B9479M000 Hersteller : EPCOS - TDK Electronics B41456_B41458.pdf Description: CAP ALUM 47000UF 20% 100V SCREW
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 3.028" Dia (76.90mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.248" (31.70mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 5mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.: 12000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 5.677" (144.20mm)
Part Status: Active
Capacitance: 47000 µF
Voltage - Rated: 100 V
Impedance: 6 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 24 A @ 100 Hz