Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B41505A5688M002
B41505A5688M002
B41505A5688M002 EPCOS - TDK Electronics
B41505.pdf?ref_disty=digikey
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 6800UF 20% 25V SNAP
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In - 3 Lead
Size / Dimension: 0.984" Dia (25.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 41mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.260" (32.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 6800 µF
Voltage - Rated: 25 V
Impedance: 43 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 1.9 A @ 100 Hz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B41505A5688M002 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 6800UF 20% 25V SNAP, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In - 3 Lead, Size / Dimension: 0.984" Dia (25.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 41mOhm @ 100Hz, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.260" (32.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 6800 µF, Voltage - Rated: 25 V, Impedance: 43 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 1.9 A @ 100 Hz.
Weitere Produktangebote B41505A5688M002
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B41505A5688M002 B41505A5688M002 Hersteller : EPCOS / TDK B41505-1224434.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 6800UF 25V AL-ELKO SNAP IN