Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B41505A7688M007
B41505A7688M007
B41505A7688M007 EPCOS - TDK Electronics
B41505.pdf?ref_disty=digikey
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 6800UF 20% 35V SNAP TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 0.984" Dia (25.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 35mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.654" (42.00mm)
Capacitance: 6800 µF
Voltage - Rated: 35 V
Impedance: 37 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 2.3 A @ 100 Hz
Produktbewertung abgeben
Technische Details B41505A7688M007 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 6800UF 20% 35V SNAP TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 0.984" Dia (25.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 35mOhm @ 100Hz, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.654" (42.00mm), Capacitance: 6800 µF, Voltage - Rated: 35 V, Impedance: 37 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 2.3 A @ 100 Hz.
Weitere Produktangebote B41505A7688M007
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B41505A7688M007 B41505A7688M007 Hersteller : EPCOS / TDK B41505.pdf?ref_disty=digikey Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 35VDC 6800uF 20% PVC 3 Term 4.5mm