Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B41505A8158M000
B41505A8158M000
B41505A8158M000 EPCOS - TDK Electronics
B41505.pdf?ref_disty=digikey
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 1500UF 20% 63V SNAP TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 0.866" Dia (22.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 100mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.457" (37.00mm)
Capacitance: 1500 µF
Voltage - Rated: 63 V
Impedance: 106 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 1.4 A @ 100 Hz
Produktbewertung abgeben
Technische Details B41505A8158M000 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 1500UF 20% 63V SNAP TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 0.866" Dia (22.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 100mOhm @ 100Hz, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.457" (37.00mm), Capacitance: 1500 µF, Voltage - Rated: 63 V, Impedance: 106 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 1.4 A @ 100 Hz.
Weitere Produktangebote B41505A8158M000
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B41505A8158M000 B41505A8158M000 Hersteller : EPCOS / TDK B41505-1528025.pdf Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 63VDC 1500uF 20% PVC 6.3mm Terminals