Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B41550E4479Q000
B41550E4479Q000
B41550E4479Q000 EPCOS - TDK Electronics
B41550%2C70_Series_Rev2017.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 47000UF 16V SCREW CHAS
Packaging: Bulk
Tolerance: -10%, +30%
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 2.032" Dia (51.60mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.874" (22.20mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 13mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 3.217" (81.70mm)
Capacitance: 47000 µF
Voltage - Rated: 16 V
Impedance: 13 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 16 A @ 100 Hz
Produktbewertung abgeben
Technische Details B41550E4479Q000 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 47000UF 16V SCREW CHAS, Packaging: Bulk, Tolerance: -10%, +30%, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 2.032" Dia (51.60mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.874" (22.20mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 13mOhm @ 100Hz, Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 3.217" (81.70mm), Capacitance: 47000 µF, Voltage - Rated: 16 V, Impedance: 13 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 16 A @ 100 Hz.