Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B41550E7689Q000
B41550E7689Q000
B41550E7689Q000 EPCOS - TDK Electronics
B41550%2C70_Series_Rev2017.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 68000UF 40V SCREW CHAS
Packaging: Bulk
Tolerance: -10%, +30%
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 3.028" Dia (76.90mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.248" (31.70mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 9mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.: 20000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 4.201" (106.70mm)
Capacitance: 68000 µF
Voltage - Rated: 40 V
Impedance: 7 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 21 A @ 100 Hz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B41550E7689Q000 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 68000UF 40V SCREW CHAS, Packaging: Bulk, Tolerance: -10%, +30%, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 3.028" Dia (76.90mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.248" (31.70mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 9mOhm @ 100Hz, Lifetime @ Temp.: 20000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 4.201" (106.70mm), Capacitance: 68000 µF, Voltage - Rated: 40 V, Impedance: 7 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 21 A @ 100 Hz.
Weitere Produktangebote B41550E7689Q000
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B41550E7689Q000 B41550E7689Q000 Hersteller : EPCOS / TDK B41550_B41570-1219919.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal ALUMINUM ELECTROLYTIC SCREW TERMINALS 68000uF 40V