Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B41554E5689Q000
B41554E5689Q000 EPCOS - TDK Electronics
b41554.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 68000UF 25V SCREW
Packaging: Bulk
Tolerance: -10%, +30%
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 2.532" Dia (64.30mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.122" (28.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 11mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 125°C
Height - Seated (Max): 4.201" (106.70mm)
Capacitance: 68000 µF
Voltage - Rated: 25 V
Impedance: 9 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 13 A @ 100 Hz
Produktbewertung abgeben
Technische Details B41554E5689Q000 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 68000UF 25V SCREW, Packaging: Bulk, Tolerance: -10%, +30%, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 2.532" Dia (64.30mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.122" (28.50mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 11mOhm @ 100Hz, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 125°C, Height - Seated (Max): 4.201" (106.70mm), Capacitance: 68000 µF, Voltage - Rated: 25 V, Impedance: 9 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 13 A @ 100 Hz.
Weitere Produktangebote B41554E5689Q000
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B41554E5689Q000 B41554E5689Q000 Hersteller : EPCOS / TDK B41554-1220135.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal ALUMINUM ELECTROLYTIC SCREW TERMINALS 68000uF 25V