Produkte > EPCOS / TDK > B41554E8159Q000
B41554E8159Q000
B41554E8159Q000 EPCOS / TDK
B41554-1220135.pdf
Hersteller: EPCOS / TDK
Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 15000UF 63V AL-ELKO SCREW TERM
auf Bestellung 50 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B41554E8159Q000 EPCOS / TDK
Description: CAP ALUM 15000UF 63V SCREW, Packaging: Bulk, Tolerance: -10%, +30%, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 2.532" Dia (64.30mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.122" (28.50mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 15mOhm @ 100Hz, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 125°C, Height - Seated (Max): 3.217" (81.70mm), Capacitance: 15000 µF, Voltage - Rated: 63 V, Impedance: 11 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 11 A @ 100 Hz.
Weitere Produktangebote B41554E8159Q000
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B41554E8159Q000 B41554E8159Q000 Hersteller : EPCOS - TDK Electronics B41554_Series_Rev2017.pdf Description: CAP ALUM 15000UF 63V SCREW
Packaging: Bulk
Tolerance: -10%, +30%
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 2.532" Dia (64.30mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.122" (28.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 15mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 125°C
Height - Seated (Max): 3.217" (81.70mm)
Capacitance: 15000 µF
Voltage - Rated: 63 V
Impedance: 11 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 11 A @ 100 Hz