Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B41554E9159Q000
B41554E9159Q000 EPCOS - TDK Electronics
b41554.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 15000UF 100V SCREW
Tolerance: -10%, +30%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 2.532" Dia (64.30mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.122" (28.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 13mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 125°C
Height - Seated (Max): 4.201" (106.70mm)
Capacitance: 15000 µF
Voltage - Rated: 100 V
Impedance: 11 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 13 A @ 100 Hz
Produktbewertung abgeben
Technische Details B41554E9159Q000 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 15000UF 100V SCREW, Tolerance: -10%, +30%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 2.532" Dia (64.30mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.122" (28.50mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 13mOhm @ 100Hz, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 125°C, Height - Seated (Max): 4.201" (106.70mm), Capacitance: 15000 µF, Voltage - Rated: 100 V, Impedance: 11 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 13 A @ 100 Hz.
Weitere Produktangebote B41554E9159Q000
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B41554E9159Q000 B41554E9159Q000 Hersteller : EPCOS / TDK B41554.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal ALUMINUM ELECTROLYTIC SCREW TERMINALS 15000uF 63V