Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B41554E9478Q000
B41554E9478Q000 EPCOS - TDK Electronics
b41554.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 4700UF 100V SCREW
Packaging: Bulk
Tolerance: -10%, +30%
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 2.032" Dia (51.60mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.874" (22.20mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 29mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.: 2500 Hrs @ 125°C
Height - Seated (Max): 3.217" (81.70mm)
Part Status: Obsolete
Capacitance: 4700 µF
Voltage - Rated: 100 V
Impedance: 20 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 7.2 A @ 100 Hz
Produktbewertung abgeben
Technische Details B41554E9478Q000 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 4700UF 100V SCREW, Packaging: Bulk, Tolerance: -10%, +30%, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 2.032" Dia (51.60mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.874" (22.20mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 29mOhm @ 100Hz, Lifetime @ Temp.: 2500 Hrs @ 125°C, Height - Seated (Max): 3.217" (81.70mm), Part Status: Obsolete, Capacitance: 4700 µF, Voltage - Rated: 100 V, Impedance: 20 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 7.2 A @ 100 Hz.
Weitere Produktangebote B41554E9478Q000
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B41554E9478Q000 B41554E9478Q000 Hersteller : EPCOS / TDK B41554-1220135.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 4700UF 100V AL-ELKO SCREW TERM