Produkte > EPCOS / TDK > B41560A8100M000
B41560A8100M000
B41560A8100M000 EPCOS / TDK
B41560_B41580.pdf
Hersteller: EPCOS / TDK
Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 63VDC 100000uF 20% Ring clip/clamp mnt
auf Bestellung 7 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B41560A8100M000 EPCOS / TDK
Description: CAP ALUM 100000UF 20% 63V SCREW, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 3.028" Dia (76.90mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.248" (31.70mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 5mOhm @ 100Hz, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 5.638" (143.20mm), Capacitance: 100000 µF, Voltage - Rated: 63 V, Impedance: 6.6 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 23 A @ 100 Hz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B41560A8100M000 B41560A8100M000 Hersteller : EPCOS - TDK Electronics B41560_B41580.pdf Description: CAP ALUM 100000UF 20% 63V SCREW
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 3.028" Dia (76.90mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.248" (31.70mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 5mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 5.638" (143.20mm)
Capacitance: 100000 µF
Voltage - Rated: 63 V
Impedance: 6.6 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 23 A @ 100 Hz