Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B41560A8339M003
B41560A8339M003
B41560A8339M003 EPCOS - TDK Electronics
B41560_B41580.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 33000UF 20% 63V SCREW
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 2.532" Dia (64.30mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.122" (28.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 11mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 4.201" (106.70mm)
Capacitance: 33000 µF
Voltage - Rated: 63 V
Impedance: 12 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 15 A @ 100 Hz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B41560A8339M003 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 33000UF 20% 63V SCREW, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 2.532" Dia (64.30mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.122" (28.50mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 11mOhm @ 100Hz, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 4.201" (106.70mm), Capacitance: 33000 µF, Voltage - Rated: 63 V, Impedance: 12 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 15 A @ 100 Hz.
Weitere Produktangebote B41560A8339M003
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B41560A8339M003 B41560A8339M003 Hersteller : EPCOS / TDK B41560_B41580.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 63VDC 33000uF 20% Ring clip/clamp mnt