Produkte > EPCOS / TDK > B41560A9339M000
B41560A9339M000
B41560A9339M000 EPCOS / TDK
B41560_B41580.pdf
Hersteller: EPCOS / TDK
Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 100VDC 33000uF 20% Ring clip/clamp mnt
auf Bestellung 11 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B41560A9339M000 EPCOS / TDK
Description: CAP ALUM 33000UF 20% 100V SCREW, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 3.028" Dia (76.90mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.248" (31.70mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 5mOhm @ 100Hz, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 5.677" (144.20mm), Part Status: Active, Capacitance: 33000 µF, Voltage - Rated: 100 V, Impedance: 8.4 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 21 A @ 100 Hz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B41560A9339M000 B41560A9339M000 Hersteller : EPCOS - TDK Electronics B41560_B41580.pdf Description: CAP ALUM 33000UF 20% 100V SCREW
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 3.028" Dia (76.90mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.248" (31.70mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 5mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 5.677" (144.20mm)
Part Status: Active
Capacitance: 33000 µF
Voltage - Rated: 100 V
Impedance: 8.4 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 21 A @ 100 Hz