Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B41570E4689Q000
B41570E4689Q000 EPCOS - TDK Electronics
b41550_b41570.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 68000UF 16V SCREW CHAS
Tolerance: -10%, +30%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 2.532" Dia (64.30mm)
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.122" (28.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 13mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.: 20000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 3.217" (81.70mm)
Capacitance: 68000 µF
Voltage - Rated: 16 V
Impedance: 13 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 17 A @ 100 Hz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B41570E4689Q000 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 68000UF 16V SCREW CHAS, Tolerance: -10%, +30%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 2.532" Dia (64.30mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.122" (28.50mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 13mOhm @ 100Hz, Lifetime @ Temp.: 20000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 3.217" (81.70mm), Capacitance: 68000 µF, Voltage - Rated: 16 V, Impedance: 13 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 17 A @ 100 Hz.
Weitere Produktangebote B41570E4689Q000
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B41570E4689Q000 B41570E4689Q000 Hersteller : EPCOS / TDK B41550_B41570-1219919.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal ALUMINUM ELECTROLYTIC SCREW TERMINALS 68000uF 16V