Produkte > EPCOS / TDK > B41570E8339Q000
B41570E8339Q000
B41570E8339Q000 EPCOS / TDK
B41550_B41570-1219919.pdf
Hersteller: EPCOS / TDK
Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 0.033 Farad 0.05 47000UF 63V
auf Bestellung 32 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B41570E8339Q000 EPCOS / TDK
Description: CAP ALUM 33000UF 63V SCREW CHAS, Packaging: Bulk, Tolerance: -10%, +30%, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 3.028" Dia (76.90mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.248" (31.70mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 8mOhm @ 100Hz, Lifetime @ Temp.: 20000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 4.201" (106.70mm), Capacitance: 33000 µF, Voltage - Rated: 63 V, Impedance: 8 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 21 A @ 100 Hz.
Weitere Produktangebote B41570E8339Q000
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B41570E8339Q000 Hersteller : EPCOS - TDK Electronics b41550_b41570.pdf Description: CAP ALUM 33000UF 63V SCREW CHAS
Packaging: Bulk
Tolerance: -10%, +30%
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 3.028" Dia (76.90mm)
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.248" (31.70mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 8mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.: 20000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 4.201" (106.70mm)
Capacitance: 33000 µF
Voltage - Rated: 63 V
Impedance: 8 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 21 A @ 100 Hz