Produkte > EPCOS / TDK > B41570E9478Q000
B41570E9478Q000
B41570E9478Q000 EPCOS / TDK
B41550_B41570-1219919.pdf
Hersteller: EPCOS / TDK
Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal AL-ELKO SCREW TERM 4700UF 100V
auf Bestellung 59 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B41570E9478Q000 EPCOS / TDK
Description: CAP ALUM 4700UF 100V SCREW, Tolerance: -10%, +30%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 2.032" Dia (51.60mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.874" (22.20mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 29mOhm @ 100Hz, Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 3.217" (81.70mm), Part Status: Obsolete, Capacitance: 4700 µF, Voltage - Rated: 100 V, Impedance: 20 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 10 A @ 100 Hz.
Weitere Produktangebote B41570E9478Q000
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B41570E9478Q000 B41570E9478Q000 Hersteller : EPCOS - TDK Electronics B41550,70_Series_Rev2017.pdf Description: CAP ALUM 4700UF 100V SCREW
Tolerance: -10%, +30%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 2.032" Dia (51.60mm)
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.874" (22.20mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 29mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 3.217" (81.70mm)
Part Status: Obsolete
Capacitance: 4700 µF
Voltage - Rated: 100 V
Impedance: 20 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 10 A @ 100 Hz