Produkte > EPCOS / TDK > B41570E9688Q000
B41570E9688Q000
B41570E9688Q000 EPCOS / TDK
B41550_B41570-1219919.pdf
Hersteller: EPCOS / TDK
Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 6800UF 100V AL-ELKO SCREW TERM
auf Bestellung 48 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B41570E9688Q000 EPCOS / TDK
Description: CAP ALUM 6800UF 100V SCREW, Packaging: Bulk, Tolerance: -10%, +30%, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 2.532" Dia (64.30mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.122" (28.50mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 20mOhm @ 100Hz, Lifetime @ Temp.: 20000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 4.201" (106.70mm), Part Status: Obsolete, Capacitance: 6800 µF, Voltage - Rated: 100 V, Impedance: 17 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 13 A @ 100 Hz.
Weitere Produktangebote B41570E9688Q000
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B41570E9688Q000 Hersteller : EPCOS - TDK Electronics b41550_b41570.pdf Description: CAP ALUM 6800UF 100V SCREW
Packaging: Bulk
Tolerance: -10%, +30%
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 2.532" Dia (64.30mm)
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.122" (28.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 20mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.: 20000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 4.201" (106.70mm)
Part Status: Obsolete
Capacitance: 6800 µF
Voltage - Rated: 100 V
Impedance: 17 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 13 A @ 100 Hz